Trefa do černého, aneb proč si vybrat Hormonální jógovou terapii.

Hormonální jógovou terapii vymyslela a sestavila brazilská psycholožka a lektorka Dinah Rodrigues. Této úžasné dámě je nyní úctyhodných 95 let a sestavu stále cvičí spolu s jejím 105 let starým manželem. Když byla Dinah ve svých 65 letech na preventivní prohlídce u svého gynekologa, který ji jako součást prohlídky odebíral také krev, aby zjistil, kolik má hormonů v těle a nestačil se divit. Její tělo na tom bylo jako tělo zdravé pětatřicetileté ženy. Po společném rozhovoru došly k tomu, že se Dinah věnuje józe a dalším ozdravujícím technikám a tak ji požádal, zda by nevytvořila nějakou sestavu pro všechny ženy.

foto s autorkou Dinah Rodrigues

Dinah začala hlouběji studovat různé techniky u mistrů, jako je čchi-kung, hatha joga, kundaliny joga, tibetské techniky a vytvořila tak speciální sestavu pro ženy v klimakteriu. Tuto sestavu pak začala vyučovat na svých lekcích. Po velmi krátké době se zjistilo, že tato sestava pomáhá nejen ženám v klimakteriu, ale všem ženám ať je jejich věk jakýkoliv.

Jelikož je tato metoda speciálně zaměřena na zvýšení tvorbu hormonů, pomůže všude tam, kde je nějaká nerovnováha či nedostatek hormonů.

Ať už se jedná o problémy s přechodem, cysty na vaječnících, nemožnost otěhotnět, premenstruační syndrom, problémy s menstruací, gynekologické problémy, nedostatečná činnost štítné žlázy, nadváha, inkontinence, osteoporóza, artróza, předčasná menopauza, padání vlasů, a tak bych mohla pokračovat.

Tato metoda byla podrobně zkoumána odborníky a také prohlášena za léčebnou metodu.

Já sama jsem byla překvapena co všechno tato 30 minutová sestava dokáže během krátké chvíle za zázraky. Jako lektorka hatha jógy, power jogy a dětské jógy, jsem si myslela, že to bude zkrácená verze jógové sestavy. Ale hned po prvních pěti minutách mi došlo, že toto cvičení má s jógou jako takovou opravdu pramálo společného. Snad jen ásany = postoj, ze kterého daný cvik začíná. Jinak je to velmi energetické a rychlé cvičení, které se mísí také s relaxačními cviky a harmonizací celého těla.

Jelikož jsou tyto cviky spojením vícero technik, dokáží opravdu zázraky v poměrně krátkém čase, oproti józe jako takové. A i mne samotné to pomohlo na několika úrovních o kterých se s nyní vámi moc ráda podělím.

foto ze závěrečné zkoušky, kdy Dinah sršela energií a mne došlo, že si také přeji žít jako ona

Jako učitelka jsem byla dost unavená a často vyčerpaná. Trpěla jsem premenstruačním syndromem, takže vždy před ovulací jsem byla nesoustředěná, přecitlivělá, náladová, často plačtivá a vždy mne bolela hlava, záda a podbřišek. Také jsem měla velice jemné a lámavé vlasy a nehty, trpěla jsem na migrény a mívala jsem často různé gynekologické problémy. Také jsem v skrytu duše toužila ještě po miminku, holčičce a i to se mi splnilo, ale o tom zas až někdy jindy a slibuji, že se máte na co těšit.

Po zařazení Hormonální jógové terapie jsem však velice brzo ucítila změny nejen na těle, ale i na duchu. Jako první jsem pocítila změny v mém chování. Najednou jsem cítila příliv pozitivní energie, byla jsem klidná, šťastná, vše jsem dělala s radostí a s kladným nábojem, čehož si všiml i tehdy můj syn a řekl mi: „Maminko, ty jsi teď taková jiná, ty se nerozčiluješ.“ ( Děti jsou našimi nejopravdovějšími soudci 🙂 ).

A ano, opravdu, byla jsem klidnější, vyrovnanější a usměvavá. Vytratil se strašák premenstruační syndrom a spolu s ním i stavy kdy mne ukrutně bolela hlava 3 dny v kuse a já zobala tabletu za tabletou a modlila se ať už to přejde. I gynekologické problémy se staly minulostí, za což jsem byla, opravdu, ale opravdu ráda. Neboť na ty jsem trpěla opravdu často a ta neskutečná bolest v podbřišku byla fakt hnusná. Přestaly se mi také lámat vlasy a nehty a jako bonus, v což jsem ani nedoufala, se upravila má postava.

Díky józe jsem zhubla už předtím. Stres, deprese, nedostdobráctví a neláska k sobě samé mne dostaly až na 95 kilo. Po začlenění jógy a různých terapií, což v některém případě už nelze oddělit a k tomu, abychom nejen zhubly, ale cítily se celkově lépe, jsou terapie víc než žádoucí a vřele je doporučuji. Dnes už si myslím, že terapii potřebuje každý, neboť každý si neseme nějaké nedořešené spory uvnitř sebe, které dokáží napáchat v našem těle pěknou neplechu.

Před zařazením HJT jsem vážila 58-59 kg a se svou postavou jsem byla spokojena. Jediné co mne trápilo, bylo mé hýždě, boky a stehna… Prostě jsem byla klasická hruška. Na hoře útlá, oblékala jsem velikost s a dole široká, oblékala jsem velikost 40-42. Což byl opravdu docela nepoměr. Jelikož, ale i má maminka a babička měly úplně stejný problém, brala jsem to jako fakt a to, že to do našeho rodu patří a že budu mít až do konce života boky jako skříň a hýždě jako Jennifer Lopez, jenže mne ho nikdo nepojistí, ne že bych o to stála. 🙂

Aniž bych si všimla, díky této sestavě se změnily i mé proporce a nyní mohu říct, že jsem opravdu spokojená nejen s celou svou postavou, ale se sebou celou. Díky HJT jsem přijala samu sebe se vším co ke mne patří, mám se ráda taková jaká jsem a miluji život. Každý den mne baví a když mne přeci jen náhodou popadne splín, nepropadám chmurám ani panice a beru to jako mou součást. (V těchto chvílích mi hodně pomáhají antistresové a harmonizační cviky, které jsou součástí HJT). Vím, že zas vysvitne slunce a já se budu usmívat na svět. 🙂

Jsem moc ráda, že mi tato pro mne kouzelná metoda vstoupila do života a změnila mi život a já dnes mohu říct, že žiji život tak, aby žít za to stálo.

Nyní je toto mé moto, které se snažím předávat dál a ukazovat tak ostatním ženám, které touží po změně, že to jde.

Na základě přání mnoha žen, které to mají za mnou daleko a nemohou se dostavit tak na kurz hormonální jógové terapie také vznikl e-průvodce S hormonálkou třeba až na měsíc, aby každá žena mohla pocítit, jaké to je, když hormony pracují v její prospěch.

Jmenuji se Danka Hejdová a jsem průvodkyní žen za lepším životem. Pomocí Hormonální jógové terapie a jejích technik ukazuji ženám, jak žít život v radosti a ve zdraví. Žít tak, aby žít za to stálo.

Žije život tak aby žít za to stálo. Před pár lety se totiž rozhodla vylézt z ulity "nedostdobráctví" a nelásky k sobě samé. Nyní si každý den plní své sny a touhy. Je matkou dvou krásných dětí a manželkou úžasného muže. Je ale také expertkou na fyzickou a duševní krásu. Pomáhá ženám pomocí HJT znovuobjevit v sobě svou životní jiskru a uzdravit své tělo. Učí je jak žít život tak aby žít za to stálo. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Ranní meditace pro Tebe zdarma! Jak mít krásný každý den a změnit si tím celý život. ↓↓↓
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku :)
  • This error message is only visible to WordPress admins

    Error: No feed with the ID 1 found.

    Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.