Jak si vytvořit vlastní meditaci, která tě zavede na tvou vysněnou dovolenou kdykoliv a kdekoliv.

Půlka prázdnin je již za námi. Někdo má již dovolenou za sebou, někoho teprve čeká.

V nedávné době jsem setkala s různými ženami, ať už to bylo na úřadě, na poště, nebo třeba v obchodě. Jedno měly všechny společné… Všechny byly unavené, na svou vysněnou dovolenou teprve čekaly a jelikož je období prázdnin musely pracovat ještě více, neboť jejich kolegyně byly na dovolené a tak míra jejich vyčerpání byla daleko větší než během ostatních měsíců.

Vlastně na tom byly lépe než ty, co na dovolené jsou právě teď. Vrátí se sice z dovolené odpočaté a usměvavé, ale jelikož se budou muset vystřídat, zažijí během chvíle to samé co jejich kolegyně, jen s tím rozdílem, že jich se už žádná další dovolená netýká a tak budou muset čekat až na Prosinec a vánoční svátky.

Toto téma znám moc dobře. Jako učitelka v mateřské škole jsem toto zažívala každý rok. Práci s dětmi jsem milovala, neboť jsou to čisté a kouzelné duše, ale každá duše, i ta má, potřebuje čas od času vypnout a mít tak prostor jen sama pro sebe, aby mohla načerpat sílu, energii do dalších dnů a měsíců a vyhla se tak frustraci, vyčerpání, či dokonce vyhoření.

A jak tedy na to, abychom neskončily jako hromádka neštěstí a úplně bez energie? Z dlouhodobého hlediska je určitě vhodná Hormonální jógová terapie, která vyrovnává hormony v našem těle a tím dochází k obnově energie a síly po celý rok, kdy jsme nejen šťastné, díky této metodě, která nám zabere pouhých 30 minut, ale také zdravé a plné elánu.

Mne samotné ukázala cestu jak ven z únavy, vyčerpání a kolotoče stresu. Dnes už mohu říci, že slovo únava není v mém slovníku zvykem, což dřív bylo na denním pořádku a to mám dvouletou akční holčičku která mne již celé dva roky budí po nocích a přes den normálně musím fungovat jako maminka, manželka a podnikatelka.

Jsou také dny kdy ráda sáhnu po této zázračné pilulce ve formě meditace, která mne nabudí.

Pokud ale potřebujeme sáhnout po něčem hned teď je pro nás jednoznačně tou nejlepší a nejrychlejší volbou meditace. Meditace z latinského meditatio = rozjímání byla už po staletí využívána ke zklidnění mysli, uvolnění sevření, rozvíjení vhledu, ale třeba také léčení, či dodání energie. Díky meditaci si můžeme navodit jakýkoliv stav, který nás buď povzbudí nebo naopak zklidní a přenese nás třeba na tu naši vysněnou dovolenou, ať už je to někde na pláži, nebo třeba někde na samotě v lese.

Zde s Vámi po sdílím návod jak si vytvořit tu svou vlastní meditaci:

 • prostředí: Najdi si místo, kde se cítíš dobře. Je to první krok k tomu aby meditace proběhla dobře a ty si z toho měla ten nejlepší prožitek.
 • poloha: Ať už zvolíš polohu v leže či v seďe, to nejdůležitější je, aby jsi měla narovnanou páteř a mohla tak proudit prána = tok pozitivní energie tvým páteřním kanálem.
  • Pokud tedy zvolíš sed, ať už na židli či na podložce, zkontroluj postavení páteře. Můžeš se pohoupat ze strany na stranu, aby jsi tak pocítila své sedací kosti od kterých se můžeš vyrovnat směrem vzhůru, jakoby tě někdo jemně tahal za vlasy a snažil se tě tak vytáhnout za korunu hlavy až ke stropu, či k nebi.
  • Pokud zvolíš polohu v leže, lehni si tak, aby jsi byla v rovině, nohy dej mírně od sebe, ruce nech volně poležené vedle sebe s dlaněmi vzhůru a hlavu měj v prodloužení páteře.
 • oblečení: Zvol si oblečení ve kterém ti je příjemně a nikde tě neškrtí, netáhne a netlačí, ani nijak jinak neomezuje. Povol si podprsenku, odepni pásek, pokud máš možnost být bosa využij toho a měj volné nohy. Při špatně zvoleném oblečení by jsi se místo meditace a prožitku z ní soustředila na to, kde tě co tlačí, nebo svírá a to není záměrem meditace.
 • strava: Meditaci si určitě neužijeme pokud se budeme cítit hladový či přeplnění. Chceme-li relaxovat, pak bychom si měli volit relaxaci v době kdy jsme někde ve středu ani hladoví ani přesycení. Je vhodné taky bezprostředně před meditací vynechat potraviny, které ovlivňují náš nervový systém. Patří mezi ně káva, čokoláda, černý čaj, cigarety, alkohol a podobně.
 • správné úsilí: Nesnaž se příliš na správnou polohu či záměr meditace. Úplně postačí když se uvolníš a nebudeš o nic usilovat, jen vnímej a prožívej daný pocit.
 • průběh meditace: Pokud jsi provedla všechny kroky uvedené výše můžeme se začít soustředit na samotné provedení meditace.
  • Lehni si, či sedni.
  • Uvolni se a zavři si oči.
  • Začni se nadechovat a vydechovat nosem a vnímej jak se pomocí dechu celé tvé tělo uvolňuje.
  • Přenes svou mysl na místo kde je ti dobře, ať už je to pláž u moře, či zelený les, nebo louka plná květů.
  • Vnímej vůně, doteky, obrazy.
  • Vnímej ten prožitek , jakoby jsi byla přímo na onom místě a nech každou svou buňku aby si tak prožila ten pocit uvolnění, či náboje a zapamatovala si tak to, jak se v daný okamžik cítila.
  • Zůstaň zde tak dlouho jak budeš potřebovat.
  • Když se budeš cítit uklidněná či nabytá, bude čas se vrátit zpět.
  • Začni se opět soustředit na svůj dech. Nadechuj a vydechuj nosem.
  • Začni si uvědomovat jednotlivé části svého těla.
  • Vnímej prostor kde se nacházíš.
  • Pomalu rozmrkej oči a otevři je.

Pokud by jste chtěly mrknout i na video návod můžete se připojit k Facebookové skupině Hormonální jóga – Danka Hejdová , kde popisuji jak na provedení a jak se přenést na to naše správné místo, kde nám je dobře a kde můžeme dobít své baterky. Doporučuji zavřít oči u 1:50, zaposlouchat se a nechat se vést. 🙂

Nebo se také můžete připojit do naši uzavřené skupinky: Přirozeně svá s hormonální terapií, kde sdílím celý postup jak na to, abychom se přenesly do kouzelných míst, kde nám je dobře.

Pokud se přeci jen necítíte na to, aby jste si vedly svou meditaci samy, nebo máte raději vedenou meditaci, kdy se můžete nechat unášet na vlnách klidu, míru a odpočinku, nebo si naplnit tak svoje baterky, ať už čekáte na dovolenou, nebo jste se z ní vrátily a nebo je právě čas kdy cítíte, že je potřeba vypnout a trochu se zastavit mám pro vás meditaci přímo na mém webu.

Nech se vést mým hlasem a doplň tak svou energii.

Krásné dny plné pohody přeje Danka Hejdová, průvodkyně žen za lepším životem.

Žije život tak aby žít za to stálo. Před pár lety se totiž rozhodla vylézt z ulity "nedostdobráctví" a nelásky k sobě samé. Nyní si každý den plní své sny a touhy. Je matkou dvou krásných dětí a manželkou úžasného muže. Je ale také expertkou na fyzickou a duševní krásu. Pomáhá ženám pomocí HJT znovuobjevit v sobě svou životní jiskru a uzdravit své tělo. Učí je jak žít život tak aby žít za to stálo. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Ranní meditace pro Tebe zdarma! Jak mít krásný každý den a změnit si tím celý život. ↓↓↓
 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Facebooku :)
 • This error message is only visible to WordPress admins

  Error: No feed with the ID 1 found.

  Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.