Jak se hubne po 30, aneb co dokáží hormony.

Pojďme se na to podívat od začátku.

Všechny to známe. Máme svých pár oblíbených kousků oblečení ve skříni do kterých se už nevejdeme. A ne a ne se jich vzdát. Co kdyby náhodou zabral ten zázračný přípravek z reklamy že. A že jich tam je. Hlavně po novém roce a před letními dovolenými. To se s tímto druhem reklam vždy roztrhne pytel.

Ano, připouštím, několikrát jsem těmto svodům také podlehla a leccos zkusila. Hubnoucí drinky, zázračné pilulky a různá jiná lákadla slibující tělo modelky. Nejlepší vzpomínku mám na taková ta zlatá vajíčka, znáte je někdo?

Tenkrát byly pouze na předpis a ne každý se k nim dostal. Teď už vím proč. Vždy, když jsem polkla ono zázračné vajíčko, tak se ve mne udál zázrak. ANO, OMEZILO TO CHUŤ K JÍDLU, A TO DOKONCE TAK, ŽE JSEM PŘESTALA JÍST ÚPLNĚ. Nebyla jsem totiž s tímto zázrakem schopná pozřít vůbec nic. Při představě jídla mi bylo vždy na zvracení. Říkala jsem si. Super. To vydržím. Půjde to rychleji.

Ano, opravdu jsem začala hubnout. Jenže to mělo bohužel, nebo bohudík i jiné, pro mne nemilé následky. Po pozření jsem nejenže nemohla pozřít ani sousto. Ale také jsem měla vnitřní třes a mé srdce bilo jako o závod. Vydržela jsem to pár dní a pak to vzdala…..

…… život jsem za velikost 38 totiž položit nehodlala.

O tom následném jojo efektu se raději tady ani zmiňovat nebudu.

Když to celé shrnu.

Víme tedy, že ty krásné štíhlé ženy, které se vyloupnou z masy tuku díky všem těm pilulkám a různým drinkům, na nás moc nefungují. A když, tak pouze krátkodobě. A nebojte, není to jen můj, nebo váš problém. Ani na Jitku a Katku z vedlejšího vchodu to nefunguje. Vlastně na žádnou ženu. A proč tomu tak je?

Proč re-klam-a nefunguje?!

Ona vlastně ani nemůže. Ženské tělo není totiž stroj, do kterého nasypete kde co a ono bude fungovat podle návodu. Ženské tělo je řízeno hormony které se nacházejí ve vaječnících, štítné žláze, hypofýze a v malé míře také v nadledvinkách. Tyto hormony mají mnoho funkcí. Jednou z nich je, udržet naše vnady stále vnadnými.

Hormony v průběhu života

 • Přibližně okolo devátého roku života dosahuje hormonální aktivita vaječníků dívek významné úrovně, v důsledku čehož, tyto dívky procházejí určitými tělesnými a emočními změnami. S postupně se zvyšující hormonální aktivitou následně přichází první menstruační cyklus, který označuje počátek plodné fáze života. Přibližně okolo třináctého roku dosahuje hormonální hladina dívek svého vrcholu. Po třicátém pátém roce se pak začíná tvorba hormonů snižovat a téměř ustává s příchodem menopauzy. Uvedené změny hormonální hladiny jsou provázeny tělesnými a psychickými změnami. U některých žen, kterým byla odebrána děloha či vaječníky k těmto změnám dochází i dříve.
 • Takže, čím jsme starší, hormonů ubývá. To má za následek například to, že nám to krásné modré triko, už nesedí tak jak bychom si přály.
foto z publikace Hormonální jógové terapie, Dinah Rodrigues

A je konec!

Tak a teď si říkáte. A je konec, reklamy nezabírají, hormony jsou v tahu. Co teď? Stopnu vaše myšlenkové pochody aby jste se zbytečně nepouštěly do žádného příběhu s nezdárným koncem.

Nový začátek?

Když jsem totiž v půlce napsala, že jsme řízeny hormony, vlivem kterých po 35 roce nejen přibíráme na váze (někdo i dříve) zapomněla jsem tam dopsat, že ty hormony můžeme i doplnit. a ovlivnit tím tak i naši vizáž a nejen to. Co třeba ještě dokáže HJT se dočtete v odkazu zde:https://dankahejdova.cz/vem-si-prasek-takova-ruska-ruleta/

Ona toho dokáže ještě mnohem víc. Ale o tom zas až někdy příště.

Nepošlu vás teď ani do lékárny, k doktorovi, či do obchodu. Vystačíte si k tomu totiž úplně samy a nebudete muset ani čtyřikrát do týdne jezdit nikam na kliniku. Jediné co pro to budete muset udělat je naučit se 30 minutovou sestavu, která je cílená na tvorbu oněch klesajících hormonů.

95 let krásy

Tuto třicetiminutovou sestavu vytvořila brazilská psycholožka Dinah Rodrigues. Které je nyní již úctyhodných 95 let. Sama tuto sestavu cvičí spolu s jejím mužem, kterému bylo letos 102. Oba vedou ještě stále aktivní život. No není to neuvěřitelné a dech beroucí. Dinah je zároveň také jedinou školící odbornicí, která létá sama po celém světě a školí určité procento lektorů. Aby tak mohly předávat dál tuto zázračnou metodu pro všechny ženy, které touží po krásném a zdravém těle.

Tato sestava využívá vícero technik, které mají za úkol reaktivovat tvorbu hormonů ve vaječnících, nadledvinkách, štítné žláze a hypofýze. K reaktivaci dochází dokonce i tehdy, pokud byl určitý orgán z těla ženy odebrán.

To znamená, že i když byl ženě odebrán například vaječník, či štítná žláza kde se tvoří hormony. Pomocí Hormonální jógové terapie…. oněch 30 minut dynamického a harmonického cvičení způsobí, že se v dané oblasti hormony začnou opět tvořit.

Ve stručnosti tedy můžeme říci, že Hormonální jógová terapie je holistickou a omlazující technikou, která obnovuje a zvyšuje tvorbu hormonů v ženském těle. Tím přispívá i mimo jiné k tomu, abychom i po 35 roce života mohly sáhnout dozadu do skříně a vytáhnout svůj oblíbený kousek oblečení a cítily se v něm stále stejně krásně jako před několika lety.

Mne k mým oblíbeným šatům pomohla Hormonální jógová terapie. Díky ní, nejen že obléknu zpět co jsem měla uschováno někde vzadu ve skříni. Ale cítím se dokonce lépe dřív. Pokud by vás zajímal celý můj příběh a co mne dovedlo k Hormonální jógové terapii klikněte na tento odkaz zde:https://dankahejdova.cz/muj-pribeh/

Tak co myslíte, stojí za to věnovat si oněch zmiňovaných 30 minut s Hormonální jógovou terapií? Já myslím že ano. Mé tělo je důkaz.

čerpáno z odborné publikace Hormonální Jógová terapie -Dinah Rodrigues

Žije život tak aby žít za to stálo. Před pár lety se totiž rozhodla vylézt z ulity "nedostdobráctví" a nelásky k sobě samé. Nyní si každý den plní své sny a touhy. Je matkou dvou krásných dětí a manželkou úžasného muže. Je ale také expertkou na fyzickou a duševní krásu. Pomáhá ženám pomocí HJT znovuobjevit v sobě svou životní jiskru a uzdravit své tělo. Učí je jak žít život tak aby žít za to stálo. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Ranní meditace pro Tebe zdarma! Jak mít krásný každý den a změnit si tím celý život. ↓↓↓
 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Facebooku :)
 • This error message is only visible to WordPress admins

  Error: No feed with the ID 1 found.

  Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.